WordPress je řešením pro velké weby, eshopy a komplexní systémy

WordPress je řešením pro velké weby, eshopy a komplexní systémy

Už jste od někoho slyšeli, že na WordPressu se nedají postavit složitější weby a komplexní systémy? Pak to od nich muselo mít určitý skrytý význam či neznalost systému, protože to není pravda. WordPress se hodí nejen na velké e-shopy a my vám to teď na několika praktických příkladech ukážeme.

Pod složitějším webem si můžeme představit e-shop s různou kombinací funkcí od více uživatelských rolí přes platební systém, velké množství nabízených produktů, různé uživatelské panely pro různé uživatele, mailing, zálohování webu až po další marketingové funkce.

O webových marketingových funkcích, které můžeme na svém webu díky WordPressu mít, jsme napsali dvoudílnou sérii článků. V 1. části série a 2. části série si tak můžete rozšířit svoje znalosti a dovednosti a zároveň se přesvědčit, co všechno WordPress zvládá.

WordPress je osvědčený a nejoblíbenější CMS (Content Management System) – systém pro správu obsahu. Mario Peshev na svých stránkách například uvádí, že škálování WordPressu z 10 milionů na 50 milionů měsíčních návštěv je lehce proveditelné, z 50 na 100 milionů je výzva, ze 100 na 200 milionů je poměrně složité a nad 200 milionů už to vyžaduje velké technické úsilí [1].

Proč tuhle myšlenku uvádíme? Protože i v takto rozsáhlé weby se stovkami milionů návštěv měsíčně jedou na WordPressu a řeší svoje další rozšíření. Hlavní důvody, proč tomu tak je, si můžete přečíst také v našem článku 7 nezvratných důvodů, proč mít web na WordPressu.

Například na první pohled složitý platební systém je možné elegantně a jednoduše vyřešit použitím platební brány Stripe. Stripe se chlubí přehledným, pro programátory dobře čitelným a lehce nasaditelným kódem. Díky tomu tak můžete rozjet platební bránu na WordPressu v podstatě ihned.

Mezi velké výhody WordPressu patří správa dat přímo na frontendu prostřednictvím chráněných šablon stránek. Rozšiřovat funkčnost aplikace je pak možné pomocí pluginů nebo snippetů.

Není výjimkou, že na WordPressu běží také některé bankovní systémy. Stejně tak portály, jejichž vlastníci by si fakt nepřáli, kdyby jejich weby byly nestabilní a nefungovaly správně. Proto WordPress využívají takové pojmy jako The New York Times, TechCrunch, Sony Music, BBC America a mnoho dalších. Přehled těch nejznámějších vám přinášíme v článku Proč mít webový časopis na WordPressu.

Menší změny verzí se ve WordPressu aktualizují automaticky, protože zavádějí pouze opravy zabezpečení. Jednodušší weby se dokáží aktualizovat naprosto automaticky, u těch větších je potřeba aktualizace kontrolovat pomocí checklistu.

Doporučuje se používat nejen produkční verzi webu, ale i další, provádět integrační testy, používat verzovací systém a částečně automatizovaný vývoj, uživatelskou kontrolu kvality, logovací protokoly a v neposlední řadě code reviews.

Nastavení penetračního testování pak závisí zejména na druhu testované aplikace, kde je hostována, jaké procento tvoří WordPress a jestli zachází s citlivými osobními údaji.

Nastavení zabezpečení je tak hledání kompromisu mezi co možná nejvyšším zabezpečením a uživatelským dojmem z webu.

Nejčastějším problémem s WordPressem bývá, že většina pluginů a šablon obsahuje velké množství komponent, které obsahují business logiku. Ty, které při implementaci nejsou pečlivě zkontrolovány, mohou následně způsobovat problémy. Tomu by mělo předejít iterování aktualizací konfigurace a čistění kódu.

WordPress se hodí pro rozsáhlé a podnikové projekty. Dávno pryč je doba, kdy byl WordPress považován pouze za jednoduchou platformu pro blogování. Dnes je to vyspělá platforma pro správu webového obsahu, která se často používá jako SaaS nebo jako eCommerce engine.

Milionové návštěvnosti stránek postavených na WordPressu a jeho využití v podnikové sféře to jen dokazuje.

Jsme profesionálové s více než 17letou zkušeností, systémoví architekti a specialisté v marketingu. Víme, které weby prodávají, a co všechno e-shopy potřebují.

S rozjetím nebo vylepšením vašeho e-shopu na WordPressu rádi pomůžeme i vám. Kontaktovat nás můžete přes email info@apertia.cz nebo na telefonním čísle uvedeném na našich stránkách WPDistro.cz.

 

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.