10 věcí, které nechcete slyšet od WordPress developera

10 věcí, které nechcete slyšet od WordPress developera

Plánujete svůj web postavit na WordPressu a chcete si být jistí, že jeho případné předání konkurenci bude možné a dokonce bezproblémové? Výběrem WordPressu se trefíte do černého. WordPress je největší na světě, ovládá 38 % z TOP 10 000 světového webu a stále roste. Poradí si s ním tedy jakákoliv firma od Aše až po Jablunkov.

 

1. Kdyžtak ten WordPress trochu ohneme

Pokud stavíte obyčejné webové stránky, tak se dá i grafika celkem hezky přizpůsobit v různých builderech. Jedním z nich je třeba Elementor. Kvůli grafice tedy není vždy potřeba programovat.

Existují určité funkční prvky, kvůli kterým musíte zasáhnout do kódu, ale dle našich zkušeností je jich velmi málo. Ideální je stavět web z hotových věcí.

Do WordPressu totiž existuje velké množství pluginů a snippetů pro menší funkcionalitu navíc.

Za nás můžeme doporučit do WordPressu moc neprogramovat. Ale i my máme weby, do kterých jsme museli trochu sáhnout. Příkladem může být řešení Geocore, o kterém jsme psali v dřívějším článku.

 

2. Potřebuji design od svého / vašeho grafika

Web je v dnešní době extrémně dynamické prostředí. Chceme, aby se správně zobrazoval na obrazovkách od nejmenších mobilů, přes tablety, laptopy, stolní počítače až po největší 4K monitory.

Neříkáme, že vzhled stránky není důležitý. Je důležitý, ale nemůžeme ho tvořit jako omalovánky jen na základě toho, co se konkrétnímu grafikovi líbí.

V mnoha ohledech důležitější než design je bezchybná funkčnost webu, minimalismus a jednoduchá a pochopitelná cesta pro zákazníka směřující ke konverzi, kvůli které web děláme (vyplnění kontaktního formuláře, nákup zboží, přihlášení se k newsletteru, objednání se na pobočku, …).

Znáte snad nějaký úspěšný web, který vypadá jako omalovánky?

Když už grafika k WordPressu, tak aby dodával funkční prvky (ikony, fonty, loga, bannery, fotky apod.), sjednotil grafický motiv nebo dal webu ideu. Web ale jednoduše nejde namalovat jako obrázek.

 

3. S každým požadavkem nám budete psát email

A co by z toho kdo měl? Takový web nechceme ani my, ani vy jako klienti. Platili byste totiž někomu jen za klikání myší, které s naší pomocí a zaškolením zvládnete sami.

 

4. Aktualizovat to budeme pokaždé ručně, aby se to náhodou nerozbilo

A kdo by to měl neustále hlídat? Správně se vše kolem WordPressu aktualizuje automaticky s tím, že jsou v rámci toho nastavené – že je správně nastavený web a hosting, včetně zálohování. WPDistro navíc nabízí automatické aktualizace včetně záruky bezpečnosti a funkcionality Antihack™ už od základního balíčku s hostingem.

 

5. WordPress si můžete dát na jakýkoliv hosting

Ano, můžete. Ale riskujete tím, že v ceně hostingu nemusí být jeho správa. To otevírá vstupní brány vašeho webového opevnění k možnému napadení.

V ceně našeho hostingu už od jeho základní varianty máte takovou kombinaci bezpečnostní ochrany, že se útoků zvenčí nemusíte bát.

WordPress je navíc nutné pravidelně aktualizovat, což za vás také automaticky vyřešíme. Nabídku hostingu si můžete prohlédnout v přehledné tabulce pod odkazem WPDistro: nabídka hostingu.

 

6. To se musí nakódovat napevno do stránek, to jinak nejde

V drtivé většině případů opravdu nechcete, aby vám do webu WordPressu někdo něco programoval. Do jednoduchého webu nebo e-shopu navíc není potřeba cokoliv programovat.

 

7. Ten web už nejde zrychlit

Věřte nám, platí jediné jednoduché pravidlo. Zdá se vám web objektivně pomalý nebo pomalejší než ostatní podobné weby? Jestli ano, tak rozhodně jde zrychlit.

Nejste-li s rychlostí vašeho webu spokojeni, obraťte se na nás a my se o to minimálně pokusíme. Jsme ale realisté a ze zkušeností víme, že to jde téměř v každém případě.

 

8. Web vám budeme dělat půl roku, je tam spousta hodin práce

Víme, kolik času zabere udělat kvalitní a dobrý web. Víme, že jednoduchý one-page web může být přes WordPress hotový v řádu dnů , jednoduchý e-shop v řádu jednotek týdnů, složitější pak v řádu 2-3 měsíců nebo a komplexní systém na míru zabere třeba i vyšší jednotky měsíců 3 a více.

WordPress je ale tak chytře vytvořený systém, že půl roku je opravdu příliš dlouhá doba na jakékoliv zadání. Sem tam samozřejmě také dostaneme v zadání nějaký ten oříšek, ale díky možnostem WordPressu a zkušenostem programátorů ve WPDistro je pro nás řešitelné téměř vše.

 

9. Na WordPressu jde postavit všechno

Slovo téměř vše v předchozím odstavci je důležité. Ani my, zarytí wordpressáci, si opravdu nemyslíme, že na WordPressu lze postavit cokoliv. Existuje řada jednoúčelových specifických aplikací, jako jsou například výpočty ratingů a rankingů, grafovací aplikace pro určité oblasti byznysu a spousta dalších, kde použití WordPressu není vhodné.

 

10. WordPress je levný

Ano, klidně být levný může, ale pokud chcete kvalitně odvedenou práci s technickým a dobře nasteveným SEO, správnými odkazy, pořádně vše udělané a v rámci WordPress pravidel, tak by cena neměla být vaším jediným měřítkem. Oprava špatně udělaného webu vás totiž v konečném důsledku bude stát více než dobře udělaný web na první dobrou.

 

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.