Proč chceme špičkovou konkurenci?

Proč chceme špičkovou konkurenci?

V jednom nedávném videu jsem „hanil“ výrobu webu konkurencí. Nikoho jsem nejmenoval, ale stejně jsem sklidil spousty negativity.

Proč ale ta špičková konkurence? Když pojedete autem Škoda do servisu, který vám auto v rámci „oprav“ kompletně předělá na zpětněchodný dozaduhyb s převodovkou na střeše s tím, že se to tak u Škodovek dělá, budete na auta této značky navždy nadávat. A už si jej nikdy nekoupíte.

A teď k otevřenému software. Tam funguje vše ještě trošku jinak, lépe, viditelněji. Pokud moje konkurence vyrábí odpad, který je nepoužitelný, jak mohu takovému zákazníkovi vysvětlovat, že to né ten WordPress, ale pracky toho neumětela, který ani negooglil a něco tam nalepil v duchu jiného systému, který zrovna uměl.

V open source toho funguje více naprosto obráceně. Konkurenční firmy spolupracují a dokonce si dávají vývojářské kapacity zdarma k dispozici. Navzájem.

Proč? Protože když někdo vylepší otevřený systém, nevylepšuje ho pro sebe. Vylepšuje ho pro všechny. Nemusí se převynálezat kolo. A čím lepší systém, tím lepší práce. A tím jednodušeji se mi bude prodávat onen systém, protože zákazník bude spokojen.

Zákazník kupuje funkce. Nekupuje kódy. Kdyby to na pozadí barvili na zeleno modří permonící, je to zákazníkovi jedno, hlavně když z toho vypadnou data, která potřebuje a například na svém eshopu je schopen prodávat tak, jak si představuje ve svých divokých snech, kde je všechno třeba míti levně, kvalitně, rychle.

A s Open Source systémy to dokonce lze – protože se neduplikuje práce. Naopak si firmy navzájem pomáhají. Lidé si pomáhají.

A to je nová doba – místo soutěžení, spojení.

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.