"Najít slušného řemeslníka je dnes velmi těžké", říká IT ředitel Dřevoobchod Doležal

„Najít slušného řemeslníka je dnes velmi těžké“, říká IT ředitel Dřevoobchod Doležal

Udělali jsme krátký rozhovor s naším klientem Pavlem Zítkou, který je IT ředitelem společnosti Dřevoobchod Doležal. Společně jsme vytvářeli nový eshop, který má nyní cca 10 tis. produktů, je napojený na skladový a účetní systém Duel Ježek a postupně jej rozvíjíme.

V čem pracuje Vaše společnost? 

Zjednodušeně prodáváme dřevo, plošný materiál, nábytkový a spojovací kování. Ale samozřejmě, že je toho mnohem více. Prostě velkoobchod a maloobchod. A taky děláme na míru a rozvoz materiálu.

Co všechno jste zohledňovali, když jste se rozhodl pro Váš eshop na systému WordPress? 

WordPress byla až podružná veličina, hlavní cíl byl napojit eshop na skladový a účetní program Duel. Všechno začalo, když jste nás kontaktovali s nabídkou tvorby eshopu. Dřívější napojení na Joomlu bylo dost nedotažené do konce a hodně „hranaté“.  Když jsem byl u Vás poprvé na schůzce, říkal jsem si, že bychom to mohli postupně někam dotáhnout a to se myslím daří. Rezervy na e-shopu jsou, ale vždy je co zlepšovat a vymýšlet.

Jak funguje napojení na Váš skladový systém? 

Napojení funguje v celku dobře, občas se vynoří někde nějaký zmatený permoník asi většinou po nějakých aktualizacích. Reakce na opravu od vás jsou, ale pružné a rychlé.

Vidím výhodu v tom, že když se systém pravidelně, třeba i 1-2x do měsíce aktualizuje, tak i ten systém jde stále dopředu a pak třeba jako na Prestashopu či Magentu se nedělá velký přechod, který je i finančně náročný. Cítím, že s WordPressem můžeme mít dlouhodobě stabilní a dobré řešení. Ale samozřejmě uvidíme. Prý je to moderní vývoj software, ale já po pravdě nevím, v tomto ohledu důvěřuji Davidovi.

Tato doba přeje asi všem e-shopům. Pozorujete nějaké změny oproti době před Covidem? 

Co se týká eshopu tak doba před covidová u nás běžela na již zmiňované Joomle, takže uplné srovnání k tomu nemám. Větší náraz na eshop přišel v loni na jaře při první vlně uzavřených obchodů a možná, že na Joomle bychom to zvládali hůře než tenkrát s nově spuštěným WP.

Myslíte, že si nyní dělají lidé věci více sami (stavění domu svépomocí apod)? 

Ano, myslím že nám nic jiného nezbývá. Dohnat slušného řemeslníka je dnes opravdu těžké. I já sám osobně s tím mám problém, stavím rodinný dům, tak to vidím i z vlastní zkušenosti. Taky je více lidí doma na home office a ne všichni se ještě k tomu musí s dětmi učit a suplovat školu.

 

celé řešení systému najdete zde

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.