Na rychlosti záleží! Proč?

Na rychlosti záleží! Proč?

V současnosti je jednoduchý trend. Dej mi to hned. A platí v každém lidském oboru.

Rychlá odezva čili rychlost webu

  • Zlepšuje pozici webu ve vyhledávačích
  • Zvyšuje reálnou možnost na nákup
  • Zlepšuje UX – čili uživatelskou zkušenost s procházením webu

Naopak pomalý web

  • Zvyšuje možnost odchodu – až téměř k donucení uživatele odejít u velmi pomalých webů
  • Výrazně snižuje rálnou možnost, že zákazník nakoupí
  • Snižuje pozici a celkové SEO u webu

Kdo z vás je ochoten čekat na vykreslení webu 10 vteřin?

U webu toto heslo rychlost nabývá na intenzitě mnohonásobně. Průměrný čas celkového vykreslení stránky je podle GTMatrixu 6.5 vteřiny.

WordPress zvládá první odezvu velmi rychle. U nás na serverech je to do 100ms. To znamená, že první začátek vykreslování začíná již po 0.1 vteřině. Za tuto dobu se stihnou vykonat všechny potřebné kódy na straně serveru.

A pak přichází na řadu prohlížeč. Je třeba zpracovat všechny požadavky z prvotního HTML. Stáhnout všechny obrázky a javascipty. Následně začít vykreslovat web. A jak jsem psal na začátku článku, toto průměrně trvá 6.5 vteřiny.

Na rychlosti záleží proto, protože pokud zákazník prohlíží například katalog výrobků, nechce trávit čas čekáním na odezvu a vykreslení, ale chce si prohlédnout co nejvíce výrobků a následně nakoupit. Chce srovnávat, prohlížet a mít okamžitou odpověď.

Toto ví a zná mnoho předních internetových obchodů a je o tom napsána řada studií. Čím větší eshop, tím výraznější je nutnost okamžité odezvy – protože každá desetina vteřiny se počítá.

A proto jsme si dali ve WPDistro za cíl, držet odezvy a vykreslení našich webů pod 3 vteřiny. Prvotní odezvu mít hotovu vždy bezpodmínečně podle doporučení Googlu do 0.2s.

WordPress je naprogramovaný v PHP. A optmalizací pro tento nejrozšířenější jazyk pro tvorbu webových stránek je mnoho. My se snažíme mít všechny ty, které jsou smysluplné nainstalovány a zprovozněny.

Náš WordPress hosting běhá na nejrychlejších desktopových procesorech proto, abychom dostali maximální výkon přímo k Vám. Používáme nejmodernější technologii disků – NVMe. Máme dostatek operační paměti pro každý jednotlivý web – 1 gigabajt.

Rychlost je naše krev. Rychlost vychází z našeho srdce. Protože víme, že každý ztracený zákazník, který čekal příliš dlouho na vykreslování vašeho či našeho webu, se již v budoucnu nemusí vrátit. A to ani tehdy, pokud vylepšíte svůj web.

Google v současnosti dává velký důraz na rychlost odezvy webu. Je to jeden z faktorů hodnotících postavení webu ve výsledcích vyhledávání. HTTPS spojení umožňuje HTTP2 protokol, který mají všechny naše weby WPDistra zprovozněny.

Na rychlosti, stejně jako na velikosti, záleží.

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.