Na rychlosti záleží! Proč?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

V současnosti je jednoduchý trend. Dej mi to hned. A platí v každém lidském oboru.

Rychlá odezva čili rychlost webu

  • Zlepšuje pozici webu ve vyhledávačích
  • Zvyšuje reálnou možnost na nákup
  • Zlepšuje UX – čili uživatelskou zkušenost s procházením webu

Naopak pomalý web

  • Zvyšuje možnost odchodu – až téměř k donucení uživatele odejít u velmi pomalých webů
  • Výrazně snižuje rálnou možnost, že zákazník nakoupí
  • Snižuje pozici a celkové SEO u webu

Kdo z vás je ochoten čekat na vykreslení webu 10 vteřin?

U webu toto heslo rychlost nabývá na intenzitě mnohonásobně. Průměrný čas celkového vykreslení stránky je podle GTMatrixu 6.5 vteřiny.

WordPress zvládá první odezvu velmi rychle. U nás na serverech je to do 100ms. To znamená, že první začátek vykreslování začíná již po 0.1 vteřině. Za tuto dobu se stihnou vykonat všechny potřebné kódy na straně serveru.

A pak přichází na řadu prohlížeč. Je třeba zpracovat všechny požadavky z prvotního HTML. Stáhnout všechny obrázky a javascipty. Následně začít vykreslovat web. A jak jsem psal na začátku článku, toto průměrně trvá 6.5 vteřiny.

Na rychlosti záleží proto, protože pokud zákazník prohlíží například katalog výrobků, nechce trávit čas čekáním na odezvu a vykreslení, ale chce si prohlédnout co nejvíce výrobků a následně nakoupit. Chce srovnávat, prohlížet a mít okamžitou odpověď.

Toto ví a zná mnoho předních internetových obchodů a je o tom napsána řada studií. Čím větší eshop, tím výraznější je nutnost okamžité odezvy – protože každá desetina vteřiny se počítá.

A proto jsme si dali ve WPDistro za cíl, držet odezvy a vykreslení našich webů pod 3 vteřiny. Prvotní odezvu mít hotovu vždy bezpodmínečně podle doporučení Googlu do 0.2s.

WordPress je naprogramovaný v PHP. A optmalizací pro tento nejrozšířenější jazyk pro tvorbu webových stránek je mnoho. My se snažíme mít všechny ty, které jsou smysluplné nainstalovány a zprovozněny.

Náš WordPress hosting běhá na nejrychlejších desktopových procesorech proto, abychom dostali maximální výkon přímo k Vám. Používáme nejmodernější technologii disků – NVMe. Máme dostatek operační paměti pro každý jednotlivý web – 1 gigabajt.

Rychlost je naše krev. Rychlost vychází z našeho srdce. Protože víme, že každý ztracený zákazník, který čekal příliš dlouho na vykreslování vašeho či našeho webu, se již v budoucnu nemusí vrátit. A to ani tehdy, pokud vylepšíte svůj web.

Google v současnosti dává velký důraz na rychlost odezvy webu. Je to jeden z faktorů hodnotících postavení webu ve výsledcích vyhledávání. HTTPS spojení umožňuje HTTP2 protokol, který mají všechny naše weby WPDistra zprovozněny.

Na rychlosti, stejně jako na velikosti, záleží.

Chcete novinky o WordPressu?

Sdílejte, ať je nás víc!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napište nám

ihned se ozveme

David Strejc

WPDistro - vlastník

Easy Software s.r.o. 2005 – 2011, 2014 – 2016

zakladatel, spolumajitel, IT Architekt

T-Mobile 2011 – 2012

senior solution designer

O2 Czech 2016 – 2018

IT Infrastructure Architect

 
Zoom International, MaMarketing

Weby dělám od roku 2004. Od loga po kabel v serveru – to je má znalost IT, grafiky, Unix – Linux systémů, vývoje a vývojovýchj  cyklů, projektového řízení agilní metodikou a celkově jsem se na tento svět narodil pro práci v informačních technologiích.