20 typů webů, které můžete vytvořit pomocí WordPress

20 typů webů, které můžete vytvořit pomocí WordPress

Zdroj: https://www.flickr.com/photos/44514681@N06/34671671743

Když se lidé rozhodují, proč by měli používat WordPress, často se nás ptají na otázku „mohu na WordPressu udělat i ……“? Odpověď je většinou ano. V tomto článku vám ukážeme 20 různých typů webů, které můžete vytvořit pomocí WordPress, aniž byste se učili programovací dovednosti.

 

1. Blog nebo osobní web

WordPress začínal jako jednoduchá blogovací platforma a rychle se vyvinul ve výkonný CMS. Během posledních 18 let tyto součásti blogů a osobních webových stránek nezmizely. Staly se více vyleštěnými, sofistikovanými a dokonalými. Pokud se chystáte vytvořit blog nebo osobní web, najdete spoustu nástrojů pro rychlou správu a růst vašeho WordPress.

2. Web pro Vaši společnost

WordPress je nejjednodušší způsob, jak vytvořit profesionální webové stránky. Je tak silný, že mnoho velkých značek používá WordPress na svých webových stránkách. Poskytuje vám snadné nástroje k rychlému spuštění webu a jeho následnému rozšiřování s růstem vašeho podnikání. Velkou výhodou je, že pokud potřebujete na Vašem firemním webu nějaké funkcionality, tak se dodají jednou a i přesto můžete svůj web graficky měnit. Zjednodušeně řečeno. Střeva systému zůstanou a grafika se udělá podle nových trendů. A můžete měnit, jak často budete chtít. 

 

 

3. eCommerce

 

 

 

ECommerce obchody založené na WordPressu.  WordPress se rychle stává řešením pro vytváření webových stránek elektronického obchodování. Existují úžasné doplňky jako WooCommerce, Easy Digital Downloads a WPEcommerce, které převádějí váš web WordPress na plně funkční platformu eCommerce. Ze stejné střechy můžete přijímat platby, spravovat inventář, dopravu, daně a uživatele.

 

Naše společnosti používá pouze WooCommerce. Tvořili jsme eshopy,které jsou graficky na míru a zároveň napojené na spoustu dalších systémů. Jedním z našich ecommerce projektů je např. reclar.cz.

 

4. Pracovní portál (jobs portál)

Pracovní portál založený na WordPressu.  Několik populárních webů, jako je Smashing Magazine, Problogger atd., Používá pracovní portál jako další zdroj příjmů. Roste poptávka po specializovaných pracovních radách, které uspokojují potřeby konkrétního odvětví nebo specializace. WordPress umožňuje snadno vytvořit pracovní plochu, kde mohou zaměstnavatelé zveřejňovat seznamy pracovních míst a odborníci na ně mohou reagovat.

5. Firemní katalog (např. firmy.cz)

Adresář firem (či čehokoli jiného, neboli katalog) Stejně jako pracovní portál, i na webu roste poptávka po specializovaných firemních katalozích. Existuje několik skvělých pluginů firemních katalogů, které můžete pro svůj záměr použít. Můžete dokonce vytvořit webový adresář, který se neomezuje pouze na firmy, ale může to být katalog naprosto čehokoli.

 

6. Webové stránky otázek a odpovědí

Vytváření webových stránek s otázkami a odpověďmi ve WordPressu, ano i toto je možné.  Chcete si vytvořit vlastní verzi Yahoo Answers, Stack Exchange nebo Quora? Pomocí WordPress můžete snadno vytvořit web s otázkami a odpověďmi. Zkombinujte to s dalšími nástroji a můžete si vytvořit prosperující online komunitu.

 

7. Neziskové a náboženské webové stránky

Tvorba neziskových webů pomocí WordPressu.  Díky tomu je ideálním řešením pro neziskové organizace. S pluginy WordPress můžete přidávat dárcovské formuláře a získávat peníze přijímáním darů např. z PayPalu, ale i z jakékoli jiné brány. Pro církve a neziskové organizace existuje několik šablon, ale my doporučujeme vše dělat na Elementoru. 

 

8. Portfoliové webové stránky

Portfoliové weby na WordPress. Potřebujete místo k předvedení své práce? Chcete snadno přídávat své portfolio na svůj web. WordPress je ideální platforma s ohromujícími galeriemi obrázků a krásnými posuvníky. WordPress lze použít k zajištění velmi elegantního a uhlazeného uživatelského prostředí pro vaše stránky portfolia, což ostatním usnadní procházení a získávání informací o vaší práci.

 

 

9. Online komunity či speciální sociální sítě

WordPress lze použít jako online fórum pomocí odlehčeného fóra bbPress. Můžete dokonce přidat sociální funkce na web WordPress pomocí pluginů, jako je BuddyPress. Doporučujeme před případnou tvorbou online komunity ještě probrat vše s architektem, abyste využili potenciál WordPressu naplno. 

 

10. Web s kupóny

Web kupónů s WordPress. Chcete vydělávat provize za přidružení od tisíců webů nabízejících speciální slevy na jejich produkty a služby? Použijte WordPress k vytvoření kupónového webu. Umožňuje vám snadno přidávat, spravovat a sledovat vypršení platnosti kupónů. Vaši uživatelé mohou hlasovat a hodnotit kupóny a vše se hodí přímo do vaší administrátorské oblasti WordPress.

 

 

11. Aukční weby

 

Chcete provozovat svůj vlastní web jako aukce na eBay? Pomocí WordPress můžete vytvořit plně funkční aukční web. Uživatelé mohou nabízet online, provádět platby a vy můžete vydělávat pouhým poskytnutím platformy pro vaše specializované odvětví.

 

12. Vícejazyčné webové stránky či eshop

WordPress můžete nainstalovat v mnoha jazycích, ale můžete také vytvořit vícejazyčný web, ale také vicejazyčný eshop. Podívejte se, jak snadné je vytváření vícejazyčných webů pomocí WordPress. Jako příklad můžeme uvést reclar.cz, který je v tuto chvíli v 10 jazycích. 

 

 

13. Webové stránky Knowledgebase / Wiki

Vytvořte wiki znalostní databázi na WordPressu. Chcete přidat sekci dokumentace se znalostní databází nebo články podobné wiki? WordPress je dodáván se skvělými doplňky, které z vašeho webu rychle udělají snadno procházitelnou znalostní databázi wiki.

 

14. Podcastingové webové stránky

Vytvořte web s podcastingem na WordPressu. WordPress a podcasting jdou ruku v ruce.

 

15. Affiliate Websites

Chcete vytvořit provizi tím, že svým uživatelům odkážete na produkty a služby? WordPress má ideální nástroje a doplňky affiliate marketingu. Tyto nástroje zvýší vaše partnerské výdělky a usnadní vám práci.

 

16. Fotografické weby

 

Jste profesionální nebo amatérský fotograf? Chcete se podělit o své fotografie z rodinné dovolené? S WordPress a Envira Gallery můžete vytvářet neuvěřitelně krásné fotografické webové stránky. Můžete přidat galerie, alba, tituly, titulky, vyskakovací okna lightbox, prezentace a zvonky a píšťalky. Pro WordPress je k dispozici také spousta šablon pro fotografování.

 

17. Webové stránky školy nebo vysoké školy

 

Webové stránky školy nebo univerzity využívající WordPress WordPress podporuje tisíce škol a univerzitních webů po celém světě. Je to bezpečné, zabezpečené a snadno spravovatelné. Podívejte se na náš seznam populárních univerzit, které používají WordPress.

 

18. Soukromé blogy Soukromé weby

 

Chcete si svůj blog WordPress nechat pro sebe? Podívejte se, jak snadno můžete svůj blog WordPress nastavit jako zcela soukromý. Spravujte týmové projekty, deníky nebo cokoli chcete v bezpečném prostředí daleko od zvědavých očí.

 

19. Rodinné blogy

Díky integrovanému systému správy médií a uživatelů je WordPress ideální pro vytváření malých rodinných webů. Vytvářejte krásné svatební webové stránky, nahrávejte rodinné fotografie nebo přidávejte rodinné drby. WordPress může poskytnout nekonečnou zábavu všem členům rodiny od 10 let. Podívejte se na náš seznam nejlepších témat WordPress pro rodinné blogy. Doufáme, že vám tento článek přinesl několik nápadů o tom, jaké weby můžete pomocí WordPressu vytvářet. Začínáme s WordPressem je s WPBeginner jednodušší, podívejte se, jak můžete bezplatně využívat výukové zdroje WPBeginner.

 

20. Speciální systémy na míru

 

Vytváříme i speciální systémy na míru, jedním z příkladů je např. systém pro společnosti Agrinova Consulting.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.