„V době Covid-19 jsme měli až 600 000 návštěvníků měsíčně“, říká technický ředitel největšího zahraničního portálu expats.cz

Krátký rozhovor s Janem Purkrábkem, který je technickým ředitelem zpravodajského portálu expats.cz. Nejen o WordPress, ale také o návštěvnosti.

 

Honzo, Vy máte největší zpravodajský portál v ČR, který je postavený na WordPressu proč jste se pro něj rozhodli?

Pro WordPress jsme se rozhodli po příchodu kolegy, který měl se systémem zkušenosti a sám s ním jako produktový manažer pracoval. Taktéž jsme uvítali jeho globální dopad a podporu, nemluvě o široké škále možností, pluginů a jiných výhod. Z technického hlediska nás zaujalo nemalé množství specialistů a developerů, kteří s WordPressem pracují a často se na něj i specializují.

Měli jste nějaké problémy od začátku, co Váš blog běží na WP?

Ano, u WordPressu, respektive naší konkrétní implementaci, jsme řešili několik požadavků u kterých jsme narazili na komplikace. Jednalo se například o sdílení sessions skrze mezi naším nativním systémem, který jsme si celý během let vybudovali a WordPressem. Toto se nám podařilo. Druhá komplikace nastala kvůli požadavku ponechat naši hlavičku a patičku skzre náš publishing systém. I tato překážka byla vyřešena. Dále jsme řešili komplikace při synchronizaci údajů s naším interním systémem. Toto se podařilo také vyřešit propojením s naším systémem.

Jak jste je s WordPressem řešili?

Po kontaktování WPDistro se nám podařilo drtivou většinu komplikací vyřešit. Jednalo se o CSS úpravy, optimalizace pluginů, vylepšení bezpečnosti, SEO nástroje, redesign samotného článku a hlavní sekce, lazyload obrázků, CDN pro fotografie a mnoho dalších úprav, které v důsledku systém stabilizovalo a výrazně zrychlilo. Mnoho požadavků bylo take vyřešeno výběrem a doporučením vhodnějších pluginů.

Jakou návštěvnost zaznamenal Váš portál v době Covid-19?

Během doby konoranaviru jsme zaznamenali rekordní počet uživatelů běhěm 30 dní a to konkrétně více než 600,000. Standartně se počet měsíčních návštěvníků pohybuje okolo 300,000.

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.