Redakční systém WordPress | WPDistro

Redakční systém

Tvoříme webové stránky na redakčním systému WordPress. O co se vlastně jedná? Je to nástroj, který vám pomůže vytvořit web. Můžete si ho představit jako operační systém vašeho webu. Stejně jako operační systém zvládá základní operace vašeho počítače, redakční systém WordPress zvládá základní operace vašeho webu. Disponuje administrací, tedy přehledným rozhraním, skrze které ho lze snadno ovládat, aniž byste museli rozumět programování.

Pokud pak chcete přidat další funkce, WordPress vám umožní instalovat aplikace nazývané pluginy. Konečným výsledkem je, že WordPress vám může pomoci vytvořit téměř jakýkoli typ webu bez jakékoliv znalosti kódu, od jednoduchého blogu po firemní web nebo eshop. Nabízí se vám více než 60 tisíc pluginů. WordPress je open source systémem, který s může každý zdarma stáhnout. Co se týče vzhledu, k dispozici jsou vám v depozitáři bezplatné i placené šablony.

Jazyk WordPressu

V jakém programovacím jazyce je vlastně redakční systém WordPress vytvořený? Pracuje s kombinací čtyř primárních programovacích jazyků, jedná se o:

  • HTML – To, co web říká, názvy, obsah těla atd.
  • CSS – Jak web vypadá, barvy, fonty atd.
  • JavaScript – jak se chová, uživatelské rozhraní, interaktivní a dynamické prvky.
  • PHP – Hlavní programovací jazyk, ve kterém je v podstatě napsán samotný WordPress.

Jak redakční systém WordPress funguje?

Základem je mít zajištěnou doménu a k ní webhosting, na který se tento systém nahraje. Pokud vhodný hosting nemáte, zajistíme vám technologicky kvalitní řešení, která vám zajistí vysokou rychlost vašeho webu i bezpečnost. Dále je potřeba databáze, na které bude obsahová část webu. Kdokoliv si může WordPress zdarma stáhnout na WordPress.org. Ačkoliv za samotný redakční systém neplatíte, vašimi výdaji budou jen webhosting a doména. Další výdaje přichází v momentě, pokud budete mít zájem o placené pluginy nebo motivy. Když si od nás necháte web na WordPressu vytvořit, nebudou před vámi žádné starosti a získáte již hotové řešení, které můžete snadno spravovat skrze administraci.

Známe weby na WordPressu

Ještě před deseti lety se o WordPressu často mluvilo jako o redakčním systému vhodném pro blogy a jednoduché weby pro malé podnikatele. Mnoho lidí si nedokázalo připustit, že se z něj stane CMS, jakým je dnes a bude pohánět i ty největší weby. Představíme si některé světově populární weby, které WordPress používají:

 

V seznamu by se dalo pochopitelně pokračovat. Pokud chcete mít úspěšné řešení webu i vy, WordPress je volbou, se kterou nikdy nešlápnete vedle.

Děláme pro vás více než jen weby

WordPress v číslech

Každý den vznikne více než 1000 webových stránek na WordPressu a tisíce stávajících webů na tento systém přejde. V současné době více než 43 % webových stránek pohání WordPress. Ve svém oboru nemá konkurenci a dokonce i populární platforma pro tvorbu webů Wix má na trhu podíl jen 1,7 %, zatímco WordPress využívají více než 2 weby z 5. Své prvenství má i v e-commerce, každý pátý eshop je dnes vytvořený na WordPressu. V základním depozitáři WordPressu je vám k dispozici více než 31 tisíc motivů, z toho je 9 tisíc zdarma.

Je třeba mít web od profesionálů?

Jednoduchý web na WordPressu si dnes vytvoří pokročilý uživatel sám. Má k dispozici celou řadu předpřipravených grafických motivů – témat. Některé jsou k dispozici zcela zdarma, některé jsou placené. Většina hostingů dnes nabízí instalaci WordPressu na pár kliknutí myší. Poté vyberete vhodné téma a nakonfigurujete základní parametry webu a web je v základu funkční. Pak už jen stačí vytvořit stránky webu a případně články. Základní funkčnost je možné rozšířit pomocí pluginů. Stejně jako témata jsou i pluginy k dispozici zdarma i za peníze.

Také se začínáte cítit trochu ztraceni? Ano, WordPress je v základu jednoduchý CMS – redakční systém. Nicméně se základem často nevystačíte. Vyznat se v té obrovské nabídce vhodných hostingů, témat, pluginů a dalších služeb spojených s provozem WordPressu je těžké. Mít zajištěnu bezpečnost, zálohování a třeba i napojení webu na firemní informační systém, to jsou již náročné úkoly, které je lépe svěřit do rukou profesionálům. Firmy, které se specializují na WordPress, Vám nabídnou i specializovaný hosting na míru a zajistí Vám bezpečnost a správu Vašich stránek.

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.