Pop-up okna

Pop-up okna umí být velmi otravná, ale pokud se dobře nastaví mohou v některých případech konvertovat až 10 % návštěvníků webu.

K čemu pop-up okno využít?

Hlavním účelem bývá sběr kontaktů, většinou emailů, někdy telefonních čísel. Návštěvník webu se zapíše například k odběru newsletteru, vyzkoušení testovací verze, stažení e-booku či k získání jiné přidané hodnoty. Tyto nasbírané kontakty můžete případně zařadit do leadů (příležitostí) a následně s nimi dále pracovat například v CRM systému.

Pop-up okna by měla být co nejjednodušší, text v nich srozumitelný a výstižný a v kontextu s tím co návštěvník právě dělá. Samozřejmě nesmí chybět CTA tlačítko. Také respektujte návštěvníkovo „ne“ a nezobrazujte okno při každém kroku znovu, návštěvníka webu to s největší pravděpodobností odradí a vyžene z vašeho webu.

Tip: Pop-up okno může nahradit defaultní mobilní menu generované šablonou webu. 

Naše volba

Vzhledem k tomu že na našich webech a webech a e-shopech klientů využíváme placenou PRO verzi website builderu Elementor, máme v něm přístup i k vytváření šablon pro pop-up okna. Elementor PRO nabízí desítky předpřipravených šablon, ale samozřejmě si můžete celý vzhled bez programování naklikat sami.

Pop-up okna šablony

Umožnuje editovat nejen vzhled a obsah okna, ale také podmínky pro zobrazení okna. Do okna můžete vložit text, obrázek, formulář i složitější bloky jako seznamy, panely, recenze, atd. ale většinou je vhodné vytvořit pop-up co nejjednodušší. U podmínek zobrazení můžete volit ze tří skupin: „Conditions, Triggers a Advenced Rules“.

  • Conditions nastavuje na kterých stránkách se pop-up bude nebo nebude zobrazovat.
  • Triggers nebo-li „spouštěče“ detekují různé akce návštěvníka webu a dle vašeho nastavení zobrazí pop-up okno.
  • Advanced Rules shrnuje další nastavení jako je skrytí pop-up okna přihlášeným uživatelům, zobrazení pouze pro příchozí z určitého webu nebo skrytí v některých prohlížečích.

Pop-up okno conditions

 

 

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.