Odpublikujte celou stránku na Twitteru, vyzývá uživatele WordPress

Odpublikujte celou stránku na Twitteru, vyzývá uživatele WordPress

WordPress uvádí možná novou kapitolu v koexistenci webu a sociálních sítí. Nabízí sdílení celého blogpostu na Twitteru, a to v sérii tweetů jednoho vlákna. Všechen text, obrázky i videa. Vše pod jedním účtem na jednom místě. Funkce slibuje nejen větší dosah v rámci Twitteru, ale i implementaci pro další platformy a změnu paradigmatu vytváření obsahu.

 

„Odsdílejte celý wordpressový blogpost jako vlákno na Twitteru. Každé slovíčko, fotku a video. Vše se rovnou přenese na sociální síť. Nikdy nebylo snazší nakopnout dosah a zapojení publika obsahu za hranicemi WordPressu,“ uvádí funkci WordPress.

 

Jestliže v červenci přišel WordPress s Tweetstorms – možností rychlé transformace tweetů z Twitteru přímo do příspěvků na webu – nyní uzavírá kruh a představuje přímou publikaci blogpostu na Twitteru. A to celého blogpostu: textu, obrázku, videa a všeho ostatního, co nacpete do editoru bloků na WordPressu. 

 

Souvislý text, pokud něco takového ještě v roce 2020 existuje, je samozřejmě něco jiného než tweet o kapacitě 280 znaků. Ale vývojáři WordPressu na to myslí:

 

„Je nám jasné, že vlákna Twitteru fungují nejlépe přes předělů a podobných srandiček. Proto jsme při vývoji této funkce věnovali speciální pozornost formátování. Jestliže je odstavec příliš dlouhý, rozdělíme jej. Než bychom se snažili nacpat do nejvíce slov hned do prvního tweetnutí a na druhý tweet by zbylo jen pár znaků, raději rozdělujeme na konci vět. Taktéž seznam WordPressu přeformátuje do podoby seznamu Twitteru.“

 

 

WordPress navíc uživatelům usnadní i přípravu obsahu přímo v rozhraní CMS. V rámci náhledu Social Previews (plugin Jetpack) je možné se podívat, jak bude aktuálně připravovaný text včetně médií vypadat rozpublikovaný do příspěvků vlákna na Twitteru.

 

Jak sdílet celý blogpost jako vlákno na Twitteru?

Gary z týmu WordPressu exemplifikuje návod na pluginu Jetpack. Časem jistě přibudou pluginy další – princip ovšem zůstává:

  1. máte připravený text včetně médií; 
  2. odkliknete plugin JetPack;
  3. v částí sdílení zvolíte Twitter (případně ještě propojíte účet Twitteru)
  4. vyberete možnost Sdílet celý blogpost jako vlákno na Twitteru v několika tweetech (na rozdíl od možnosti Sdílet odkaz na blogpost coby jeden tweet); 
  5. zkontrolujete Náhled sdíleného obsahu; 
  6. dáte Publikovat, či Aktualizovat.

 

A výsledkem je text roztweetovaný do série tweetů jednoho vlákna:

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.