5 důvodů proč stavět web na wordpress

5 důvodů proč stavět web na wordpress

WordPress je open source platforma pro tvorbu webových stránek a blogů. Je pravděpodobně nejpopulárnějším systémem pro správu obsahu (CMS) na světě, s více než 60% podílem na trhu. WordPress je snadno použitelný a může být použit pro tvorbu široké škály webových stránek, od jednoduchých blogů až po složité e-shopy.

Dnešní doba si od podnikatelů žádá aby byly online, existence webové prezentace je samozřejmostí. Proč volit WordPress?

1. Snadná správa obsahu

WordPress je velmi intuitivní systém pro správu obsahu (CMS), který umožňuje snadno přidávat a upravovat nejen obsah na vašem webu, ale také jeho vzhled. Nemusíte mít žádné technické znalosti ani zkušenosti s programováním, abyste mohli vytvořit a spravovat vlastní web, dokonce ani nemusíte umět perfektně anglicky, základní správa webu je totiž v několika desítkách jazyků mezi které patří i čeština nebo slovenština. Za pomoci pluginů či široké komunity si můžete poupravit drobné vady na kráse vašeho webu, ale také přidat funkcionality z mnoha oblastí. Tím se už, ale dostáváme k druhému bodu…

2. Široká škála možností

Velkou výhodou rozšíření WordPressu je obrovská OpenSource knihovna pluginů do které může přispívat komunita, tím zajišťuje širokou škálu funkcionalit, které můžete získat na pár kliknutí. Můžete do něj vkládat i vlastní kód ať už ve formě snippetů (krátký kus kódu který řeší nějakou funkcionalitu) nebo třeba CSS, které umí zacházet se vhledem webu. Často, ale kódování není vůbec třeba, většinu funkcí už někdo před Vámi potřeboval a tak jsou dostupné v podobě pluginu a vzhled si můžete pohodlně editovat sami za pomoci některého z webových builderů (jedná se taktéž o plugin) jako je Elementor, Divi nebo základní WP builder Gutenberg.

3. Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

WordPress obsahuje řadu nástrojů a pluginů pro optimalizaci pro vyhledávače, které vám pomohou zlepšit viditelnost vašeho webu ve výsledcích vyhledávání. To může přispět k vyšší přirozené návštěvnosti webu. Tak jako je SEO široký pojem, je i nabídka pluginů pro optimalizaci velmi široká. Existují pluginy, které vám pomohou se základními pravidly textového obsahu (počet slov, téma stánky, popisky obrázků…) další zajišťují optimalizaci webu na bázi rychlosti a nesmíme zapomenout na responzivní schopnost, většina nejpoužívanějších šablon je už sama o sobě velmi dobře přizpůsobená zobrazení v mobilních zařízeních, vám už pak stačí pohrát si pouze s obsahem.

proč stavět web na wordpress
RankMath SEO kontroluje základní známá SEO pravidla pro text

4. Bezpečnost

Vše má svá pro a proti, stejně tak i OpenSource systém na kterém je WordPress postaven. Umožňuje do kódu nahlédnout komukoli a najít chybu, toho může někdo zneužít, ale větší pravděpodobnost je, že chybu najde komunita a tím pádem se velmi rychle opraví a pošle update na všechny weby. Na stranu druhou, většina neoprávněných vstupů do systému se stává díky samotným uživatelům, kteří si nedávají pozor na svá data nebo volí hesla typu „1234“, takové heslo je otevřenou branou do jakéhokoli systému. Ale i s tím si umí WordPress poradit, existují pluginy, které nastaví podmínky co má obsahovat heslo, nebo kolik pokusů o přihlášení uživatel na dané adrese má.

5. Kompatibilita s mobilními zařízeními

WordPress je kompatibilní s různými mobilními zařízeními, což znamená, že váš web bude vypadat dobře na všech typech zařízení, ať už se jedná o počítače, tablety nebo chytré telefony. To je důležité v dnešní době, kdy většina lidí používá mobilní zařízení k prohlížení internetu. Mít web, který je kompatibilní s mobilními zařízeními, vám umožní lépe oslovit a uspokojit potřeby svých návštěvníků a zvýšit návštěvnost vašeho webu. Navíc jej i vy sami můžete spravovat z mobilu a to jak z prohlížeče tak za pomoci aplikace.

 

Máte-li zájem o tvorbu profesionálního webu na WordPressu, ozvěte se nám, rádi s Vámi probereme Vaši představu.

 

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.