5. díl - Instalace pluginu

5. díl – Instalace pluginu

Pluginy = aplikace, které přidávají vašemu WordPressu důležité funkce

Některé pluginy jsou placené, některé si můžete stáhnout zcela zdarma

Funkčních pluginů existuje několik desítek tisíc

Snažte se stahovat pouze ty, které skutečně potřebujete (I zde platí: „Méně je někdy více“), samotná šablona obsahuje řadu funkcí, proto si dejte práci zejména s vyhledáním vhodné šablony

Návod:

  1. Před samotnou instalací zálohujte svůj web
  2. Administrační menu –  Záložka Pluginy – Instalace pluginů
  3. Pluginy vybírejte dle následujících kritérií
  • kompatibility s vaším WordPressem
  • počtu aktivních instalací
  • pozitivních hodnocení
  • data poslední aktualizace

4. Chcete-li přidat nový plugin, klikněte na odkaz „Přidat nový“ v navigační nabídce vlevo nebo na tlačítko „Přidat nový“ v horní části stránky.

5. Na stránce Add Plugins se zobrazí seznam aktuálně používaných pluginů z adresáře WordPress.org Plugin. Pomocí odkazů v horní části stránky můžete výsledky filtrovat a zobrazit tak Doporučené pluginy, Populární pluginy nebo seznam pluginů, které jste v adresáři WordPress.org Plugin označili jako „oblíbené“.

6. Pokud kliknete na odkaz Oblíbené, budete muset zadat své uživatelské jméno WordPress.org a poté kliknout na tlačítko Získat oblíbené položky, aby se mohl seznam načíst.

7. Můžete také kliknout na vstupní pole „VYHLEDÁVÁNÍ“, zadat text a vyhledat konkrétní plugin.

8. Chcete-li zobrazit další informace o pluginu, klikněte na miniaturu obrázku, název pluginu nebo odkaz Další podrobnosti. V rozbalovacím okně se zobrazí další informace o pluginu, například: Verze pluginu, Autor a datum. Můžete si také přečíst úplný popis pluginu, poznámky k instalaci, zobrazit screenshoty a přečíst si všechny zbylé recenze.

9. Po kliknutí na tlačítko “ Instalovat“ plugin stáhnete. Poté máte možnost aktivovat plugin nebo se vrátit na stránku instalace pluginů

10. Pokud chcete plugin odstranit – dáte „DEAKTIVOVAT“

 

Instalace pluginu 7:23

př. Yoast SEO

Sdílejte, ať je nás víc!

Kontaktujete nás.

Rádi poznáme Váš projekt a umíme se pro Váš záměr nadchnout.

info@apertia.cz

+420 772 727 746

Zadejte email a telefon
Ozveme se Vám

Každý týden posíláme novinky ze světa WordPress, webů, eshopů a zajímavostí. Dejte nám svůj e-mail a získávejte novinky také.